+38 095 345 70 30
уніфікована методика НГО земель

17 серпня 2020 на офіційному сайті Держгеокадастру було оприлюднено оновлений проект постанови Кабміну «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земель»

Нова уніфікована методика була розроблена фахівцями Держгеокадастру спільно з консультантами Проекту «Підтримка розвитку сільського господарства та сільських територій» (USAID). Перша редакція Методики була опублікована 22.04.2020, після чого вона пройшла обговорення за участі профільних фахівців та громадськості.

Метою прийняття даної Постанови є уніфікація та спрощення чинних методик нормативної грошової оцінки земель в Україні, для земельних ділянок усіх категорій. Адже на сьогодні в Україні діє три окремі методики визначення НГО для земель сільськогосподарського призначення (постанова № 831 від 16 листопада 2016 р.), для земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) (постанова № 1278 від 23 листопада 2011 р.), та для земель населених пунктів (Постанова № 213 від 23 березня 1995 р.).

Через таку розірваність методичного поля оцінки виникають диспропорції при визначенні НГО земель громади, а також громадам доводиться замовляти розробку трьох окремих НГО земель, що ускладнює проведення оцінки та збільшує витрати на її проведення.

Уніфікований підхід передбачає визначення НГО земельної ділянки як добутку площі земельної ділянки і нормативу капіталізованого рентного доходу з одиниці площі, останній індексується у разі необхідності. Додатково застосовують шість коефіцієнтів, що враховують місце розташування земельної ділянки, а також її цільове призначення і особливості використання.

Також, було створено форму зворотного зв’язку, куди громадяни можуть звернутися із обґрунтованими пропозиціями, які приймаються протягом місяця. «КОМПАНІЯ ГЕОНІКС» в особі директора Підлісного Олександра та землевпорядника Дубницької Маргарити, були раді долучитися до обговорень та вдосконалення уніфікованої методики НГО. Сподіваємось, що після обговорень методика стане ще кращою та буде враховувати інтереси громадськості!