+38 095 345 70 30
Порядок топозйомки

Обговорення Проекту оновленого Порядку топографічної зйомки у масштабах 1:5000 – 1:500 пройшли в режимі он-лайн

8 жовтня 2020 відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція: «Новий порядок топографічної зйомки у масштабах 1:5000 – 1:500. Відповідність потребам землевпорядної галузі».

Декан факультету землевпорядкування Тарас Олексійович Євсюков у вступній промові зазначив про актуальність розробки оновленого Порядку топографічної зйомки у масштабах 1:5000 – 1:500, адже з часу запровадження поточної Інструкції (ГКНТА-2.04-02-98) пройшло 22 роки і з того часу технології проведення знімань зазнали значного розвитку.

За Проектом нового Порядку топографічної зйомки пройшли дискусії з приводу недоліків Проекту та були надані пропозиції щодо їх усунення. Так, експертами були зазначені недоліки щодо неоднозначних термінів, відсутності уточнення щодо вимог до проведення топографо-картографічних робіт у землевпорядній галузі, недоліки пов’язані з використанням застарілих систем координат та щодо необхідності на нормативному рівні визначити можливість застосування сучасних інструментів у топографічному зніманні.

З приводу нормативного врегулювання сучасних технологій та інструментів в топографічних роботах було зазначено про необхідність включення нової термінології, визначення точності робіт з використанням новітніх інструментів та врегулювання виконання дешифрування та обробки отриманих з БПЛА знімків. Також було висловлено побажання щодо концептуального регулювання пов’язаного з новітніми інструментами, адже технології щодень розвиваються. Тому надалі чекаємо на оприлюднення Проекту оновленого Порядку топографічної зйомки у масштабах 1:5000 – 1:500.