+38 095 345 70 30
обговорення уніфікованої Методики НГО

Відбулися чергові обговорення нової уніфікованої Методики НГО

6 жовтня 2020 року у форматі відеоконференції відбулося чергове засідання робочої групи з обговорення питань запровадження нової уніфікованої Методики нормативної грошової оцінки земель.

У засіданні взяла участь делегований представник Громадської ради при Держгеокадастрі, інженер-землевпорядник ТОВ «КОМПАНІЯ ГЕОНІКС» Маргарита Дубницька.

Ми раді повідомити, що усі наші зауваження до проекту Методики були враховані її розробниками, зокрема:

– підтримали пропозицію приймати чисельність населення за даними Державної служби статистики України, а не згідно останнього перепису населення, який проводився у 2001 році,

– додали можливість заінтересованим особам замовляти технічну документацію з нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки за межами населених пунктів, до затвердження технічної документації з НГО на всю територію громади. Це дозволить землевласникам в будь-який момент актуалізувати НГО своїх ділянок,

– обговорили, що у разі розташування земельних ділянок в межах декількох оціночних районів, або адміністративно-територіальних одиниць, або категорій лісів – НГО таких земельних ділянок визначається як сума нормативних грошових оцінок їх частин.

Також важливим позитивним доопрацюванням стало виключення з тексту Методики суперечливої норми щодо застосування коефіцієнту, який враховує цільове призначення земельної ділянки (Кцп). Зокрема усунули величину значення даного коефіцієнту в 3,0 для тих земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру, або у відомостях про які відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель.

Зазначимо, що процес роботи над проектом Методики є відкритим і демократичним, спрямованим на врахування інтересів усіх зацікавлених сторін.

Висловлюємо вдячність розробникам нової Методики НГО і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.