+38 095 345 70 30
конференція користувачів ESRI Ukraine фото 1

Відбулась конференція користувачів ESRI Ukraine 2020

Щорічна конференція ESRI Ukraine User Conference пройшла цього року в онлайн форматі, через пандемію COVID-19.

Директор «КОМПАНІЇ ГЕОНІКС» Олександр Підлісний прийняв участь у заході та виступив з доповіддю на тему: «ArcGIS – платформа для створення бази топографічних даних: «Основна державна топографічна карта», та розповів яким чином ArcGIS допомагає при створенні Державної топографічної карти. Даний проект наразі є дуже важливим для топографо-геодезичної та картографічної галузі країни, адже проектом передбачено оновлення існуючих карт з метою створення основної цифрової карти масштабу 1:50 000 для всієї території України.

Дана робота виконується в рамках угоди про співпрацю між Держгеокадастром та Картографічною службою Королівства Норвегія, щодо реалізації Проекту «Карти для сприяння належному управлінню землями».

Вся технічна частина виконується на базі платформи ArcGIS, адже при векторизації даних картографи керуються великим об’ємом редакційно-технічних вказівок та інструкцій і при цьому, все одно можуть допускати технічні або механічні помилки. Однією з ключових властивостей платформи ArcGIS є можливість перевірки коректності та цілісності просторових даних за встановленими топологічними правилами, перевірка відповідності просторових даних цим правилам та перевірка коректності атрибутивних даних.

Тому, для недопущення будь яких помилок в даному проекті, на базі платформи ArcGIS були розроблені спеціальні програмні додатки, які здійснюють перевірку за більш ніж 500 позиціями та правилами. Таким чином, автоматична перевірка даних в ArcGIS виключає допущення більшої частини механічних та автоматичних помилок.

Ще однією серйозною перевагою середовища ArcGIS є гнучкий інструментарій автоматизації. Наприклад в даній роботі були автоматизовані генерація кварталів, генерація звітів щодо планової точності об’єктів, автоматичне замикання об’єктів з рамки аркуша та автоматична перевірка даних (Validator + Checker). Також в конференції прийняли участь багато науковців і фахівців-практиків топографо-геодезичної та картографічної галузі країни, хто в своїй науковій діяльності та практичній роботі використовує платформу ArcGIS. Було цікаво та корисно долучитися до заходу такого рівня, поспілкуватися з професіоналами своєї справи та дізнатися про нові розробки користувачів ESRI ArcGIS.

https://www.youtube.com/watch?v=u5d-rYOkxho