+38 095 345 70 30
уніфікована методика НГО

Підлісний Олександр Олександрович долучився до наради з обговорення нової уніфікованої методики нормативної грошової оцінки земель (НГО)

6 серпня 2020 року в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (Мінекономіки) відбулась нарада під головуванням заступника Міністра Висоцького Т.М. з обговорення питання запровадження нової уніфікованої методики нормативної грошової оцінки земель.  Директор ТОВ «КОМПАНІЯ ГЕОНІКС» Підлісний Олександр Олександрович долучився до обговорень нової уніфікованої методики НГО як член Громадської ради при Держгеокадастрі.

На сьогодні НГО визначають за трьома методиками:

– для земель сільськогосподарського призначення (Постанова №831 від 16.11.2016 року),

– для земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) (Постанова №1278 від 23.11.2011 року) та

– для земель населених пунктів (Постанова №213 від 23.03.1995 року).

Що планується змінити:

Новою методикою пропонується запровадити єдину уніфіковану методику для визначення НГО усіх категорій земель.

– пропонується об’єднання існуючих підходів оцінки земель (для земель населених пунктів, для несільськогосподарського призначення і для с / г призначення) в єдину методику;

– пропонується спростити розрахунок, який буде відбуватися за єдиною формулою;

– пропонується зменшити обсяг інформації, необхідної для проведення НГО, а вихідні дані використовувати максимально такі, що можуть бути підтвердженими фактично, відповідно – повинна знизиться вартість робіт по розробці НГО,  скоротяться терміни виконання та отримання відомостей про НГО.

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земель» було оприлюднено на офіційному сайті Держгеокадастру 22.04.2020. Це ще не остання версія, текст методики знаходиться на обговоренні та додаткових опрацюваннях.

Найближчим часом представники Держгеокадастру викладуть оновлений проект Постанови та Методики з урахуванням останніх пропозицій громадськості. А також, буде створено форму зворотного зв’язку, куди кожен громадянин може звернутися із обґрунтованими пропозиціями. Про усі зміни ми будемо повідомляти на нашій сторінці ФБ. Слідкуйте за нашими публікаціями.